תקשורת חזותית – מה זה?

אנחנו חיים היום בעידן שבו חשוב מאוד להראות דברים שקורים. בעיקר כדי להביע דעה. להעביר מסר בדרך הכי קליטה ופשוטה שיכולה להיות ואיך נוכל להעביר מסר הכי טוב. באמצעים חזותיים. בזכות תמונות טקסט קווים צורות צבעים וכו. כל אחד יכול להעביר מסר. עד כמה המסר יועבר טוב. זה כבר תלוי באיכות התמונות, איכות הקווים, בחדות המחשבה ואת זה תלמדו במסגרת תקשורת חזותית. איך להעביר מסר חזותי להמונים.

איפה משתמשים בעקרונות תקשורת חזותית

לא משנה לאן תפנו את מבטכם, התקשורת החזותית נמצאת בכל מקום שאליו תסתכלו, תביטו על עיתונים, מודעות ענק פרסומות על רול אפים, על תחנות אוטובוס, אפילו בסמארטפון שכיום אין כמעט מישהו שלא משתמש, יש מסרים חזותיים, שונים מעניינים, שגרתיים, כל אחד מנסה לפרסם משהו, להביע מסר עם תמונות, טקסטים, צבעים, במסגרת תקשורת חזותית, אתם תלמדו את העקרונות לעיצוב טוב שמביע מסר.

תלמדו לפתח דבר ראשון את החשיבה הגרפית שלכם, החשיבה גרפית היא דבר מאוד חשוב לפיתוח, אתם תלמדו במסגרתה מושגים רבים שקשורים לעולם העיצוב הגרפי, מושגים כמו קומפוזיציה נכונה, לדעת מה החשיבות של מיקום אלמנטים בדף, ביחס וגודל נכונים, תלמדו על תורת הצבע, לדעת מה מייצג כל צבע וצבע, איזו אווירה מעביר איך ליצור כל מיני צבעים מצבעי יסוד, מהם צבעים חמים, מהם צבעים קרים באילו מקרים נכון להשתמש באילו צבעים.

כמובן שתלמדו על טיפוגרפיה, תורת האות, תלמדו על סוגי הפונטים השונים שיש ואיך שימוש בכל אחד ואחד מהם יכול לשמש לאווירה אחרת, יכול להעביר מסר אחר, יש מעצבים גרפיים שכל כך מתעמקים בנושא הטיפוגרפיה עד כי הם יוצרים אותיות טיפוגרפיות לשימוש מעצבים אחרים בעצמם.

כמובן שתלמדו את התוכנות הגרפיות שהן הכלים לכל מעצב גרפי להוציא לפועל את החשיבה הגרפית שלו להוציא את הכרזה החזותית, או העלון או ניירת משרדית וכו', תלמדו את תוכנת הפוטושופ המדהימה והמעולה לעיצוב ועיבוד תמונה, תלמדו לעבוד איתה גם עם טקסטים בשילוב תמונות, תלמדו לעשות מניפולציות על תמונות באמצעות מסיכות וכלים שונים, אתם תלמדו לעבוד עם תוכנת האילוסטרייטור הווקטורית ליצור כל מיני אלמנטים גרפיים שונים כמו לוגואים חדים ויפים שלא משנה כמה תגדילו ותקטינו אותם, הם ישמרו על איכות ההדפסה שלהם, תלמדו שאפשר גם ליצור ניירת משרדית כמו מעטפות, ניירות מכתבים, פליירים וכו' בלי כל בעיה ובצורה חדה ווקטורית, תלמדו לעבוד כמובן עם תוכנת האינדיזיין המצויינת לעימוד ספרים, מודעות קטלוגים, מגזינים עלונים וכו'.

דילוג לתוכן