טיפול בהתמכרויות לסמים ואלכוהול

בואו נדבר על טיפול בהתמכרויות: התמכרות לקנאביס, לסמים, אלכוהול והימורים היא נושא מורכב שניתן להתגבר עליו עם הטיפול והתמיכה הנכונים. הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר אתה או מישהו שאתה אוהב זקוק לעזרה בנושא גמילה קנאביס או התמכרות אחרת.

קנאביס לעומת אלכוהול: ההבדל בין קנאביס לאלכוהול הוא שאלכוהול הוא מדכא, בעוד שקנאביס הוא מעורר עבור חלק מהאנשים. המשמעות היא שבעוד ששני החומרים מסוכנים, הם פועלים בדרכים שונות על ההרכב הכימי של המוח. זה יכול להיות קשה להבין את ההבדל אלא אם כן היית שם בעבר. ואם אתם שם ומעוניינים לפתוח דף חדש בחייכם, הנה מידע חשוב בנוגע לתהליכי טיפול בהתמכרויות.

טיפות בהתמכרויות מה חשוב לדעת על כך?

התמכרויות הן הפרעה שגורמת למישהו להתנהג בדרכים מסוימות ולקבל החלטות מסוימות, גם כאשר הוא יודע טוב יותר. השימוש בקנאביס, אלכוהול וסמים אחרים הופך נפוץ יותר ויותר ברחבי העולם. עם זאת, ישנם דברים רבים שאנשים יכולים לעשות כדי לעזור לעצמם להתאושש מההתמכרויות שלהם. במכוני גמילה למשל, אפשר לעבור טיפול בהתמכרויות מכל הסוגים.

התמכרות היא מצב מורכב ורב פנים שיכול ללבוש צורות רבות. ישנם סוגים שונים של התמכרויות הדורשות גישות שונות לטיפול. סמים, אלכוהול וחומרים ממכרים הם חלק מסוגי ההתמכרות הנפוצים ביותר שאנשים חווים במהלך חייהם. הם ממכרים מכיוון שהם מספקים הקלה לטווח קצר מבעיות שונות בחיים, אך לעיתים קרובות מובילות ליותר בעיות בטווח הארוך.

מה לא אמרו לכם על טיפול בהתמכרויות?

יש יותר ויותר אנשים שרוצים להתנתק מההתמכרות, אבל מוצאים את עצמם נאבקים ברגע שהם מתמודדים עם החיים בלעדיה. אנשים רבים פונים לקנאביס כדרך להחליף את הרגלי השימוש הבעייתיים שלהם בחומרים אחרים, מה שהוביל אותו להיות לפופולארי למדי בקרב בני נוער ומבוגרים.

על מנת לטפל בהתמכרות, ייתכן שיהיה צורך ללכת מעבר לטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי. לא פעם, ייתכן שהמטופל או הנגמל יצטרכו להתנתק באופן מוחלט מהסביבה שהם מכירים ורגילים אליה. זאת, משום שהסביבה החברתית והמשפחתית לעיתים מתנגשת עם טיפול בהתמכרויות מכל מיני סוגים.

 טיפול הוליסטי בהתמכרות

טיפול בהתמכרויות מהסוג ההוליסטי, הוא טיפול שמתמקד בריפוי במקום בטיפול בסימפטומים. זה עוזר לאנשים עם גישה הוליסטית המבקשת לתקן בעיות בסיסיות כמו טראומה רגשית, התעללות בילדות והזנחה, בעיות חרדה ודיכאון, תחושות של ערך עצמי נמוך ועוד. מעבר לגישה ההוליסטית, קיימות עוד שיטות של טיפול בנושא התמכרות לקנאביס. צריכים סיוע נוסף? יהיה חשוב לפנות לגורם המטפל כמו מכון לגמילה מהתמכרויות, ייעוץ רפואי וכו'.

דילוג לתוכן